>>   DESTEK
megacenter.com.tr'de ödeme yapmak güvenlimidir ?
megacenter.com.tr'de yaptığınız ödemeler kesinlikle güvenlidir. Ödeme esnasında kullandığınız kredi kartı bilgileriniz kesinlikle kaydedilmez ve görüntülenemez. Kredi kartı bilgiler doğrudan ilgili bankanın sistemine şifrelenmiş bir şekilde gönderilir ve ilgili tutar kart limitinden düşer. Kredi kartı bilgileri dışında kalan sevkiyat ve üyelik bilgiler ise sadece yetkili personel tarafından faturalandırma işleminde kullanılır. 
 
megacenter.com.tr'de ödeme yaparken verdiğim bilgilerin gizli tutulduğundan nasıl emin olabilirim ?
Sitemizde ödeme yaparken kullandığınız fatura bilgileri - üyelik bilgileri son derece teknolojik , şifrelenmiş ve güvenli fiziksel ortamlarda saklanır. Bu bilgilere sadece yetkili personel ulaşabilir. megacenter.com.tr olarak sitemize üye olan ve sitemizden ödeme yapan üyelerimizin bilgilerini hiç bir kurum , kuruluş veya tüzel kişilikle paylaşmayacağımızı taahhüt ve beyan ederiz. 
 
Ödemelerimde CVC2 numarasını kullanmak zorundamıyım ?
CVC2 numarası kredi kartınızın arkasında bulunan rakamın son üç hanesidir. Kartın manyetik şeridine yazılmayan bu numara sayesinde kredi kart numaranız ve son kullanma tarihiniz ele geçirilse bile CVC2 numarası gizli kalacağından kartınız isteğiniz dışında kullanılamaz. 5 Ekim 2001 tarihinden itibaren kredi kartı ile yapılan ödemelerde CVC2 numarasının kullanılması zorunlu hale gelmiştir. Bu sebebten dolayı ödemelerinizde CVC2 numarasını kullanmak zorundasınız.
 
Kredi kartı ile internetten yapacağınız Ödeme veya üyelik gibi işlemlerde, işlemi güvenli ortamda gerçekleşiyorsanız, bu ödemeden veya üyelik işleminden çekinmenize gerek yoktur. 
 
İnternetten yapacağınız ödemelerinizde Kredi Kartı bilgilerinin başkalarının eline geçme riski günlük hayattakine göre çok daha azdır. Günlük hayatınızda ödeme yaparken Kredi Kartı bir başkasına verdiğinizde Kredi Kartının üzerindeki bilgilerin gizliliği büyük oranda ortadan kalkmaktadır. Oysa elektronik ticarette site ve banka arasındaki veri akışı sırasında bilgilerin şifrelenerek aktarılması esasına dayanan güvenlik sistemleri sayesinde bilgilerin başka bir kişinin eline geçmesi durumunda kullanılabilmesi önlenir. Böylece kart bilgilerinin gizliliği ve ödemenin güvenliği sağlanmış olur. İnternet üzerinde bilinen sitelerden ödeme yapmanız, fiziksel firmalardan Kredi Kartı ile yaptığınız ödemelerden çok daha güvenlidir. 
 
Sitemizde ödeme yaparken girdiğiniz bilgiler 128 Bit'lik SSL sertifikası kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır. SSL sertifikamızı, sipariş sayfasına geçtiğinizde sayfanın sağ alt kısmında yeralan kilit işareti üzerine iki kez tıklayarak görüntüleyebilirsiniz. SSL sertifikamız kendi sitemiz ve firmamız adına kayıtlıdır. Ödemeniz sırasında kullanılan Kredi Kartı ile ilgili bilgiler siteden bağımsız olarak 128 Bit SSL veri şifreleme protokolü ile şifrelenip sorgulanmak üzere bankaya ulaştırılmaktadır. Kartın kullanılabilirliği onaylandığı takdirde Ödeme İşlemi devam etmektedir. 
 
Sitemizde Kredi Kartı bilgileriniz kesinlikle hiçbir yöntem ile (elektronik, mekanik, mantıksal) saklanmaz ve işlemleriniz sırasında hiçbir site yetkilisi ve yöneticisi tarafından görülemez. Bu sebeple de ödemeleriniz ikinci kez tahsil de edilemez. Firmamız kişiden habersiz ikinci kez işlem gerçekleştirmez / gerçekleştiremez. 
 
Sitemiz, sadece ödeme sayfalarını şifrelemek ile kalmaz, dilerseniz bütün sitemizi bu linke tıklayarak 128 Bit SSL sertifikası ile şifrelenmiş olarak güvenle gezebilirsiniz. Ödemenizin bitmesi bile ssl ile korunmanızı ortadan kaldırmaz. Güvenli bir gezinme için hemen tıklayınız:https://www.megacenter.com.tr
 
SSL Nedir ve Ne İşe Yarar ?
SSL sertifikası ödeme sayfalarında vermiş olduğunuz kredi kartı bilgilerinizin ilgili bankanın sistemine şifrelenmiş ve ulaşılamaz  bir şekilde gitmesini sağlayan bir nevi garantör'dür. Bu yapı sayesinde kredi kartı bilgileriniz ele geçirilemez geçirilmiş olsa dahi şifrelendiği için karşı taraf kredi kartı bilgileriniz yerine anlamsız karakterlerden oluşan bir küme yazıyı ele geçirmiş olur. Ödeme sayfalarında tarayıcınızın sağ alt köşesinde göreceğiniz kilit işareti size mevcut sayfanın SSL Sertifikası ile korunmakta olduğunu anlatır.
 
Secure Sockets Layer (SSL) 1995 yılında internet üzerinde güvenli veri ödemeyi sağlayabilmek amacıyla Netscape Communications Tarafından geliştirilmiştir. Şu anda dünyada sanal ticaret işlemlerinde sıkça kullanılmaktadır. 
 
SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar. Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir. Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur. 
 
SSL'in güvenlik gücü oturum anahtarının büyüklüğüne bağlıdır. SSL oturum anahtarı en yaygın kullanımı 128 bit olup sanal ticaret işlemleri için çok yüksek bir güvenlik sunar. 128 bit şifrelemenin kötü niyetle kırılması/çözülmesi hemen hemen imkansızdır. Ayrıca bir kırılma gerçekleşse bile oturum anahtarı sadece bir oturumda kullanılıp sonra imha edildiğinden dolayı, şifreyi kıran kişi başka hiç bir oturumu göremez. 
 
Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır. Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir. SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar. 
TAKİPÇİMİZ OLUN
+90 212 640 04 04 Hemen, Yol Tarifi Alın
E-BÜLTEN
E-bültene kaydolun, tüm gelişmelerden önce sizin haberiniz olsun.